O nas

Floresta jest młodą marką oferującą wegańskie i przyjazne dla środowiska torebki damskie. Powstała w 2020 roku z myślą o osobach, którym bliski jest temat ekologii i etyki w świecie mody, a przy tym poszukują niebanalnych i unikalnych dodatków. Wszystkie torebki szyte są w Polsce.

Wyróżnikiem marki Floresta są materiały, z których powstają torebki – tkanina korkowa i washpapa (papier do szycia). Materiały te stanowią nowoczesne i wegańskie alternatywy dla skóry zwierzęcej. Wyglądem i właściwościami przypominają skórę, jednak pozyskiwane są w pełni z produktów drzewnych.

Tkanina korkowa powstaje z kory dęba korkowego – drzewa, które najszybciej odzyskuje swoją korę i w czasie regeneracji pochłania najwięcej dwutlenku węgla z powietrza.
Washpapa to trwały i elastyczny papier do szycia. Posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 – który jest symbolem gwarancji przebadania tekstyliów pod kątem obecności substancji szkodliwych oraz certyfikat FSC (FOREST STEWARDSHIP COUNCIL) – przyznawany drzewnym produktom leśnym.
Oba materiały produkowane są na terenie Europie z poszanowaniem praw człowieka. 

Misją marki Floresta jest tworzenie wyjątkowych i trwałych torebek, które możesz nosić bez wyrzutów sumienia ponieważ przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.