Szycie torebek zgodnie ze slow fashion

  • przez

Moda wcale nie musi oznaczać ogromnego konsumpcjonizmu. Obecnie panuje trend na tak zwaną slow fashion. Zrównoważone metody produkcji ubrań oraz dodatków, takich jak torebki i paski są obecnie bardzo w cenie! To niezwykle dobra wiadomość, ponieważ w dalszym ciągu możemy cieszyć się pięknymi, stylowymi wyrobami, które są produkowane bez krzywdy dla środowiska naturalnego. Takie podejście jest ważne w dzisiejszych czasach, a dodatki powstające w zgodzie ze zrównoważonymi metodami mogą być bardzo wytrzymałe, dzięki czemu posłużą nam przez dłuższy czas. 

Slow fashion – czym właściwie jest? 

Tak popularne określenie, jak slow fashion oznacza nic innego jak racjonalne podejście do modowych eksperymentów i rzecz jasna zakupów. Slow fashion ma więc na celu pewnego rodzaju zmianę w myśleniu o modzie. Można nawet uznać, że termin ten odnosi się do zupełnie nowoczesnego podejścia do kwestii odzieżowych zakupów, które w duchu slow fashion muszą być poprzedzone szczegółowym określeniem swoich potrzeb. Tylko wtedy można bowiem dokonywać zmian w garderobie, które będą przemyślane, a nie będą przejawem impulsywnego konsumpcjonizmu. Zakupy slow fashion to także stawianie na produkty, które są doskonałej jakości, dzięki czemu ich żywotność jest znacznie dłuższa. Lepiej bowiem postawić na przykład na jedną, droższą torebkę służącą nam przez wiele sezonów niż kupować tanie, masowej prpdukcji co kilka miesięcy.

Na jakie produkty postawić? 

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody ze zrównoważoną modą będzie zakup torebki, która została uszyta ręcznie, z naturalnych i wegańskich materiałów. Takie dodatki wyprodukowane bez krzywdy dla zwierząt, z materiałów pochodzenia roślinnego, są nie tylko oryginale, ale również niezwykle wytrzymałe i i biodegradowalne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *