Torebka wegańska – ekologiczny trend w modzie

  • przez

Dzisiejszy świat opiera się na szybkości życia i ogromnym konsumpcjonizmie. Tak negatywne wzorce wkroczyły jakiś czas temu także do świata mody. Na szczęście obecnie ten stan rzeczy się zmienia. Coraz więcej marek odzieżowych stawia bowiem na dobrej jakości ubrania, buty i dodatki, które powstają w ekologiczny i zrównoważony sposób. Torebki wegańskie stają się niezwykle modne – z sezonu na sezon zyskują coraz więc zwolenniczek. To bardzo pozytywne zjawisko. Co to jednak oznacza, że dana odzież czy dodatki są wegańskie? I przede wszystkim, gdzie szukać tego typu produktów? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w tym wpisie. Koniecznie czytaj go więc dalej!

Czy przemysł modowy wykorzystuje cierpienie zwierząt?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i przykra zarazem – tak. Wielkie koncerny i marki modowe dalej wykorzystują cierpienie zwierząt. Proceder ten ma miejsce coraz rzadziej, jednak w dalszym ciągu na rynku pojawiają się produkty powstałe przy krzywdzie zwierząt. Są to oczywiście wszelkiego rodzaju naturalne skóry, futra czy wełna, a nawet puch. Oczywiście, pozyskanie od zwierząt jednych produktów jest dużo okrutniejsze od innych. W dalszym ciągu warto jednak decydować się na zrównoważoną modę i wybierać wegańskie torebki, buty czy płaszcze.

Torebka wegańska, czyli jaka?

Wielu zainteresowanych modą zapewne już od kilku sezonów śledzi ekologiczne trendy w modzie. Co to więc oznacza, że chociażby torebka jest wegańskie. Wytłumaczenie tego terminu jest jednak bardzo proste. Oznacza on dokładnie to, że do produkcji danego artykułu (torebki, butów czy paska) nie zostały użyte żadne materiały (na przykład skóry) i substancje, które mają pochodzenie zwierzęce. Wytworzenie takiego artykułu nie wiąże się więc z krzywdzeniem zwierząt. Ekologiczna moda to trend, który z pewnością spodoba się każdemu z nas.

Torebka wegańska = gorszy design i jakość?

Obalamy te mity! Ekologicznie wytworzone produkty odznaczają się wspaniałą jakością, która może posłużyć nam przez wiele lat – przecież to istota świadomej i zrównoważonej mody! Wegańskie torebki oraz inne produkty również mogą być niezwykle stylowe i szykowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *