Torebka z korka – cechy, zalety, wady

  • przez

Nastały dziwne i dla wielu z nas przykre czasy dla świata mody. Produkty wytwarzane są masowo i z materiałów, które szkodzą nie tylko środowisku, ale również są pozyskiwane od zwierząt. Na szczęście nowe trendy pokazują, że coraz więcej projektantów czy domów mody lub sklepów sieciowych decyduje się na tworzenie odzieży i dodatków w zrównoważony, ekologiczny sposób. Jednym z najnowszych krzyków mody jest torebka z korka. Ten świadomie wytworzony produkt ma wiele zalet. Jakich? O nich, a także o jego wadach przeczytasz w tym wpisie. Koniecznie więc zostań z nami!

Torebka z korka, czyli właściwie z czego?

Tak zwany korek to w ostatnim czasie niezwykle popularny materiał. Tworzy się z niego zarówno eleganckie dodatki, takie jak torebki właśnie, ale i elementy wyposażenia wnętrz (między innymi fotele i sofy). Czym jednak dokładnie jest wcześniej wspomniany korek? To nic innego jak niezwykle wytrzymała tkanina korkowa (nazywana również skórą). Wykonuje się ją z wiórek korkowych, które to z kolei bezpośrednio pozyskuje się z kory dębu korkowego. Jak widać – materiał ten jest w pełni naturalny, a co za tym idzie również ekologiczny.

Czy torebka z korka to dobry pomysł?

Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości i wytrzymałości to jak najbardziej! Tkanina korkowa jest bowiem uważana za najtrwalszy naturalny materiał – co więcej nie starzeje się, nie gnije i nie wchodzi w reakcję z żadnymi substancjami, nie namaka nimi i nie przepuszcza ich. Jest więc doskonałym rozwiązaniem także dla alergików. To jednak nie wszystko – kora dębu korkowego składa w aż 90% z powietrza, taka właściwość wpływa na jej niezwykłą lekkość! Pomimo ogromnej wytrzymałości tego materiału, możesz również liczyć na jego niezwykłą przyjemność w dotyku i miękkość. Torebka z korka jest więc wspaniałą alternatywą dla dodatków z naturalnej skóry. Dąb korkowy jest rośliną, która bardzo szybko odbudowuje swoją korę – zrównoważona moda nigdy nie była tak piękna i prosta! Jest jednak jedna wada opisywanego materiały, w ekstremalnych warunkach może się on kruszyć. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *