Washpapa – cechy, zalety, wady

  • przez

W modzie było już wszystko! To oczywiście prawda, w dzisiejszym nowoczesnym świecie trendy zmieniają się bardzo szybko, a na rynek trafiają coraz to nowsze produkty i elementy garderoby powstające z różnych materiałów. Na szczęście obecnie znaczna ich większość to surowce naturalnego pochodzenia o ekologicznym charakterze. Washpapa to właśnie jeden z nich. Szalenie popularny materiał w ostatnich sezonach zaskarbia sobie sympatię wielu osób. Ale czym właściwie jest washpapa? Na to pytanie odpowiemy w tym wpisie. Czytaj go koniecznie dalej, a dowiesz się także, jakie ma cechy oraz zalety czy wady.

Washpapa – czym jest?

Śmiesznie brzmiąca nazwa niewiele Ci mówi? Nie martw się, już spieszymy z odpowiedzią. Washpapa to bowiem nic innego jak tak zwany washable kraft paper, czyli papier, który swoim wyglądem przypomina nieco skórę. Nie jest jednak taki zwykły papier, doskonale przez nas znany ze szkół czy biur. Washpapa jest bowiem surowcem, który charakteryzuje się znakomitą odpornością, chociażby na wodę. Oznacza to, że na przykład nie odkształca się on pod jej wpływem czy nie odbarwia. Istotną jego cechą jest także to, że nie rozpuszcza się w niej! Jak to możliwe? Sprawa jest niezwykle prosta – washpapa to zaimpregnowane specjalnym lateksem o syntetycznym profilu włókna celulozowe. Taka obróbka tego surowca wpływa właśnie na jego wytrzymałość i elastyczność.

Jak wykorzystuje się washpapę?

Ten fragment wpisu spodoba się wszystkim fanom ekologicznych rozwiązań, które nie krzywdzą zwierząt. Dlaczego? Washpapa nazywana jest skórą dla wegan, ponieważ swoim wyglądem bardzo ją przypomina. Taka struktura tego materiału daje duże możliwości wykorzystania go. Najczęściej z washpapy wykonuje się gustowne torebki czy portfele. To jednak nie wszystko! Tak wytrzymały i elastyczny surowiec świetnie się również sprawdza w dekoratorskich branżach. Doniczki, ozdobne pudełeczka czy abażury to tylko nieliczne z elementów wyposażenia, które są obecnie niezwykle popularne. Z washpapy powstają również eleganckie okładki książek czy notesów, a nawet stylowa biżuteria idealna dla każdego, kto kocha zrównoważoną modę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *