Materiały

Materiały, z których powstają torebki FLORESTA:

Tkanina korkowa

Wytrzymały, trwały, elastyczny i bardzo przyjemny w dotyku materiał, którego górna warstwa wykonana jest z kory dęba korkowego. Jest to jedyne drzewo na świecie, które samoistnie i szybko odbudowuje swoją korę.

W procesie produkcji wykorzystuje się dwa rodzaje korka. Skrawki – odpady po produkcji korków do wina, oraz kawałki całej kory. Korek jest jednym z najbardziej trwałych materiałów organicznych. Praktycznie się nie starzeje, jest wytrzymały na działania mechaniczne, wodę i zachowuje swoje właściwości przy temperaturach od -80 C do 140 C.

Do produkcji torebek FLORESTA wykorzystywana jest tkanina w kolorze naturalnego korka, jak również tkanina z korka barwionego, strukturalnego, oraz korka podklejanego złotymi i srebrnymi foliami, dzięki czemu uzyskiwane są niesamowite efekty.

Materiał pochodzi z Hiszpanii i Portugalii – największych produkcentów tej naturalnej tkaniny. 

Washpapa

W 100% biodegradowalny papier, który wygląda i zachowuje się jak skóra. Wykonany jest z celulozy impregnowanej lateksem, dzięki czemu jest wytrzymały, elastyczny i nie niszczy się w kontakcie z wodą. Materiał można prać – nie rozpuszcza się w wodzie, nie odkształca ani nie odbarwia.  

Z czasem użytkowania (w szczególności w wyniku wielokrotnego moczenia i suszenia) papier zyskuje efekt postarzenia, dzięki czemu wygląda jeszcze ciekawiej.

Wykorzystywany do produkcji torebek FLORESTA papier pokryty jest folią, dzięki czemu uzyskiwane są różne kolory. W czasie użytkowania foliowana powłoka papieru może się ścierać w miejscach zagięć i rogach odsłaniając naturalny kolor papieru – jest to naturalna cecha tego materiału.

Papier posiada certyfikat Oeko-Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym.